postür (duruş)

çalışmaları

Fiziksel bedenin duruş şekli enerjetik anatominin bir parçasıdır çünkü duruş, düşüncelerin somut bir yansımasıdır. 

Yoga, pilates, mindfulness temelli tekniklerle fiziksel ve zihinsel farkındalık çalışmalarını içeren bireysel derslerdir.

Postür analizinizi takiben, enerjetik anatomi üzerinde çalışarak, bedenin ve zihnin kendi doğasına yönelimini kuvvetlendiren tekniklerden oluşur.  

 • 16 yaş ve üzeri

 • bütün seviyeler 

 • bire-bir dersler

meditasyon 

Dyhana (Meditasyon): Meditasyon yoğun konsantrasyondur. Meditasyon hiç bir şey düşünmemek değil, tek bir şey üzerinde yoğun konsantre olunmuş hal demektir. Konsantrasyonu kuvvetlendirmek için önce odaklanma (dharana) çalışmaları uygulanır. Görsel, işitsel ve dokunsal teknikler aracılığıyla zamanla pratik yapan zihnin odaklanma kapasitesi yükselir. Verimlilik, netlik ve dinginlik gelir.

 ​

 • ders süresi: 45 dk

 • bireysel dersler ve grup dersleri

thai

masaj

Thai masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir. Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir. Masaj, vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur. Vücutta 70,000'in üzerinde "sen” olduğu söylenir ve Thai masajı en önemli on enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanır. Uygulanan güç vücuttaki gerilimi serbest bırakır. Uygulayıcı aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar.

 • bireysel dersler 

 • ders süresi: 60 veya 90 dakikalık seçeneklerle

 • sadece kadınlar

meridyen ölçümü

meridim

Çin tıbbında kullanılan beden meridyenlerinin bilgisayarlı görsel ölçüm tekniğidir. Meridyenleri, bedenin üzerindeki boru hatları olarak düşünebilirsiniz. 12 ana meridyenden herhangi birinin üzerindeki tıkanıklık ya da kopukluk bağlantılı olduğu organ ile alakalı fiziksel ya da zihinsel hastalıklara neden olur.. Yapılan ölçüm ile hangi hatların çalışma durumunu MERIDIM ölçüm cihazı ile görürüz. Ayrıca genel Chi (yaşam enerjisi) günlük enerjimizi de gösterir. Bu ölçüm aleti sayesinde pek çok bedensel ve ruhsal sorularınıza cevap verir. 

Ölçüm sonrasında, yoga, pilates, nefes, meditasyon derslerinden oluşan çok yönlü programları Kolektif Yoga’nın yetkin eğitmenleri tarafından sizin için hazırlanır.

 

Meridyen Ölçümünü takiben, gereklilik dahilinde Bach Çiçek Terapisi ve kulak Akupunkturu uygulanır.

Bach Çiçek Terapi

İngiliz doktor, bakteriyolog Edward Bach Çiçek terapisinin temeli çiçeklerin enerjileriyle hazırlanan karışımlar    duygu kontrolünde bize yardımcı oluyor. Sevgilisinden ayrılıp hayata küsen, fobilerini aşamayan, depresyonda olan, kötü anılarını silmek isteyen, negatif duyguları temizleyerek duygusal hijyen arayan herkese uygulanabilir. Sınav, iş görüşmesi, tartışma ortamlarına girildiğinde, Bach Çiçek terapisi daha güçle kendi arkamızda durabilmeye olanak sağlıyor. Sonuçlar, soruna ve kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yeni oluşmuş bir sorun daha hızlı çözülürken, kaynağı çocukluktan yerleşmiş zihinsel kalıplar daha uzun sürüyor. Bach çiçek kartları sorunu tespit etmekte yardımcı oluyor. İçinize bakmaya ve duygularınızı iyileştirmeye hazır mısınız?

 

 

Kulak akupunkturu

Shen-men noktası – Cennetin kapısı olarak ifade edilir. Vücuda enerji verdiğine inanılır. Sağlığı iyileştirdiğine, stresi azalttığına ve bedeni hızla güçlendirmeye yardımcı bir tekniktir. Bazılarına göre Cennetin Kapısı, bağımlılıkların, alışkanlıkların ve takıntıların iyileştirilmesinde de etkin rol oynar.

kranyosakral 

terapi

Merkezi sinir sistemini gevşeterek en iyi şekilde çalışmasını sağladığı için ağrının ve stresin doğal olarak giderilmesini de sağlar, hastalıklara karşı vücut direncinizi kuvvetlendirir, sağlık durumunuzu iyileştirir. Oldukça yumuşak bir temas söz konusu olduğu için de; KranyoSakral Terapinin, yeni doğanlardan yaşlılara kadar, her yaştan insana etkin olarak uygulanabildiği kanıtlanmıştır. KST, vücudun kendi kendini düzenleme ve iyileştirme mekanizmalarındaki süreçleri düzelttiği için, giderek artan bir şekilde koruyucu bir sağlık tedbiri olarak uygulanmaktadır. Bağışıklık sisteminin çalışmasını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini ve hastalıklara karşı direncin kuvvetlendirilmesini sağlar. Ayrıca, otonom sinir sistemini ve savaş/kaç tepkisini kontrol eden yüksek alarm sistemini yatıştırarak genel bir rahatlama sağlar.

beden - zihin

programı 

Kolektif Yoga Body Mind Studio çok yönlü uygulama tekniklerini bireysel ihtiyaçlarınız, hedefleriniz doğrultusunda yetkin eğitmenler tarafından sizin için belirler. 

Omurga Sağlığı, Diz Problemleri, Kilo Kontrolü, Bireysel Hedefler, Özgüven, Konsantrasyon Yükseltme, İş Performansı Yükseltme, Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, Depresyon gibi alanlar üzerinde holistik yaklaşımla kişiye özgü kısa-uzun vadeli hem bedeniniz üzerinde hem de zihinsel kalıplarınız üzerinde çalışma sağlayan sistemler, teknikler bütünüdür.

Öncelikli olarak Macaristan menşeli Meridim ölçüm cihazıyla beden enerjiniz üzerinden analizlerle sizin hakkınızda bilgi sahibi oluyoruz, sizin ihtiyaçlarınız üzerinden Aletli Pilates, uygun yoga stili (vinyasa/yin/hatha/restoratif yoga), Yogik Nefes, Transformal Nefes, Bach Çiçek Terapi, Akupunktur, Meditasyon teknikleriyle 1-3 aylık programlardan oluşur.

Kolektif Yoga Body Mind Studio kendi bütünlüğümüze ulaşmada çok yönlü uygulama teknikleri kullanılır.

 • 12 yaş ve üzeri

 • bütün seviyeler

 • bütün teknikler

 • bire-bir dersler

 • ders süresi: 75-90 dk

yogik nefes

Yogik Nefes (Pranayama): Zihin ve beden arasındaki köprü nefestir. Düşünceler değiştikçe nefes de değişir. Nefes, yaşamın kendisidir. Bu dünyadaki canlılığımız prana (can) sayesindedir. Nefes alabilmemizin arkasındaki güç pranadır. O nedenle Pranayama çalışmaları nefes üzerinden uygulanır. Tam Nefes yani, Yogik Nefes, diyafram-göğüs ve köprücük kemiği nefeslerinin üzerinden uygulamala içerir. Böylelikle 3 bölgeye yayılarak, nefesin bedenin her yerine ulaşmasını ve fizyolojik beden ve enerjetik beden üzerinde fayda sağlar. Sinir sistemi dengelenir, zihin netleşir, canlılık gelir.

 

 • ders süresi: 45 dk

 • bireysel ve grup dersleri

 • grup derslerinde pranayama çalışmaları derslerin içinde uygulanır. 

aletli

pilates

Duruş Bozukları (Postür) , Omurga Fonksiyonel Rahatsızlıkları, Diz Problemleri, Kas Dengesizlikleri, Kilo Kontrolü, Özgüven, Odaklanma gibi alanlarda Reformer, Cadillac, Ladder Barrel ve mat üzerinde çok yönlü tekniklerle desteklenen, kas-iskelet sistemi üzerinde hızla sonuç alınabilen çalışmalardır. 

Joseph Pilates’in özel geliştirdiği alet sayesinde fizik beden yeniden şekillenerek, kendi doğal hizasına kavuşur. Hizalama teknikleriyle netlik, kesinlik sağlar. Beden üzerinde hakimiyet getiren, odaklanma becerisini yükselten, zindeliği yükselten, esnekliği arttıran akıcı derslerdir. Dersler bireysel hedeflerinze ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanır. 

 • 12 yaş ve üzeri

 • bütün seviyeler 

 • medikal bilgilerinizi lütfen yanınızda getiriniz. Bütünsel sağlığınız için doktorunuzun iletişim bilgilerinizi lütfen eğitmenlere iletiniz. 

 • bire-bir derslerden oluşur.  

 • ders süresi: 45-50 dk

dhorn 

method

Dorn Method; bel, boyun, baş, sırt, kalça, bacak, diz, ayak, omuz, kol, el, parmak ağrısı olan, migren, siyatik, skolyoz (omurga eğirliği) benzeri rahatsızlıkları bulunan herkese uygulanabilir.

Bacaklarımızı binanın temeli olarak düşünürsek, pelvisi (kalça) destekleyen bacaklarımızın eşit boyda olmaması pelvis’in günlük hareketlerimizle dahi yamulmasına neden olacaktır. Bu eşitsizlik, bugün çok fazla sayıda insanın karşılaştığı birçok ağrı probleminin temelinde yatan ince bir detaydır.

Eklem rahatsızlıklarının %90’ında bacak boyu farklılığı, kalça ekleminin yerinden oynamasına delalettir

Dorn Terapi ile omur ve eklemlerdeki hizalanma, sıralanma düzenlenir.

Böylece, sinirler rahatlar. Vücutta kan dolaşımı rahatça sağlanır. Kan dolaşımının sağlanması ile hücreler beslenir, vücudun kendini yenileme süreci başlar ve ağrılar yok olduğu gibi ilgili organlarda yenilenme başlar.

* Bire-bir derslerden oluşur.  

* Ders süresi: 75 dk

* Daha detaylı bilgi için tıklayınız.