Öğrenci Standartları

1. Stüdyodaki eğitmenlere lütfen ihtiyaçlarınızı açık bir şekilde belirtin. 

 

2. "Bugün nasılsın?" sorusuna gerçekten samimi cevap verin. Böylece ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte eğitmenlerimiz size uygun dersi hazırlayabilir.

 

3. Her insanın kendi bedeni ve zihni üzerinde çalışma sorumluluğu vardır. Böylece sağlıklı bir beden ile, zihinsel olarak iyi halde kalabiliriz. Yaşama pozitif etki etmenin yolu, bireyin fiziksel ve zihinsel sağlığını korumasından geçtiği ilkesini benimseriz.

 

Çalışmalardaki amacımız bir sonuca ulaşmak değil, kendi beden ve zihnimiz üzerinde araştırmalar yapmaktır. Bu araştırmalar süresince kendimize karşı hangi tavırda olduğumuz yaşama olan etkimizin de belirleyicisidir. 

Derslerde yetkin eğitmenlerimiz tarafından izleniyor ve yönlendiriliyor olmanıza rağmen, lütfen kendi beden sınırlarınızı aşırı zorlamayınız: 

 

Ders sırasında titreme, yanma, batma gibi hisler geldiğinde lütfen dinleniniz. 

4. Derslerde nefesinizi gözlemleyin.

Nefesin aşırı hızlı hale gelmesini önermiyoruz. Nefesin hızlılığı derslerde bir teknik olarak kullanılabilir, eğitmen aksini söylemedikçe, nefesinizi gözlemde kalın.

5. Kolektif Yoga Body Mind Studio'da öğrendikleriniz, günlük yaşamınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz niteliktedir. O nedenle Kolektif Yoga üyesi değil, öğrencisi olursunuz.

6. Ders saatlerinde gün ve saat konusunda esneklik gösteriyoruz. Ancak disiplinli çalışarak verim alabiliriz. Kendi gelişiminiz ve performansınız için derslere zamanında katılımı öneriyoruz.

 

Kendi ders saatlerinizde herhangi bir nedenden ötürü katılamadığınız zamanlar için,  sabah 06.00 ile akşam 22.00' ye kadar, o haftanın telafisi için başka bir gün ve saati eğitmenlerimiz ile görüşerek yeniden oluşturabilirsiniz.


7. Savasana (Ceset Pozu) zamanı için stüdyoda sessizliği korumaya özen gösteririz. Erken çıkmanız gerektiğinde, sessizce eşyalarınızı alıp, çıkabilirsiniz. 

8. 10’lu paketlerin kullanım süresi 6 haftadır.

Daha detaylı bilgi için bize kolektifyoga@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.