Öğrenci Standartları

1. Eğitmenlerimize lütfen ihtiyaçlarınızı açık bir şekilde belirtin. 

 

2. "Bugün nasılsın?" sorusuna gerçekten samimi cevap verin. Böylece ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte eğitmenlerimiz size uygun dersi hazırlayabilir.

 

3. Her insanın kendi bedeni ve zihni üzerinde çalışma sorumluluğu vardır. Böylece sağlıklı bir beden ile, zihinsel olarak iyi halde kalabiliriz. Yaşama pozitif etki etmenin yolu, bireyin fiziksel ve zihinsel sağlığını korumasından geçtiği ilkesini benimseriz.

 

Çalışmalardaki amacımız bir sonuca ulaşmak değil, kendi beden ve zihnimiz üzerinde araştırmalar yapmaktır. Bu araştırmalar süresince kendimize karşı hangi tavırda olduğumuz yaşama olan etkimizin de belirleyicisidir. 

4. Derslerde yetkin eğitmenlerimiz tarafından izleniyor ve yönlendiriliyor olmanıza rağmen, lütfen kendi beden sınırlarınızı aşırı zorlamayınız: 

 

5. Ders sırasında titreme, yanma, batma gibi hisler geldiğinde lütfen dinleniniz. 

6. Derslerde nefesinizi gözlemleyin.

Nefesin aşırı hızlı hale gelmesini önermiyoruz. Nefesin hızlılığı derslerde bir teknik olarak kullanılabilir, eğitmen aksini söylemedikçe, nefesinizi gözlemde kalın.

7. Derslerde öğrendikleriniz, günlük yaşamınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz niteliktedir. O nedenle Kolektif Yoga üyesi değil, öğrencisi olursunuz.

Daha detaylı bilgi için bize kolektifyoga@bodymindstudyo.com adresinden ulaşabilirsiniz.